Stavební činnost

Stavby na klíč

Nabízíme rodinné a bytové domy na klíč z cihlových systémů POROTHERM, HELUZ a YTONG. Stavby na klíč provádíme buď podle Vašeho vlastního projektu nebo Vám necháme vypracovat projekt podle Vašich požadavků a představ.  Po ukončení realizace bude Váš nový dům či byt na klíč připraven k nastěhování. Zaručujeme výbornou kvalitu staveb. Nechte si od nás vypracovat podrobné řešení od přípravy stavby rodinného domu až po realizaci. Neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na vzájemnou spolupráci.

Zateplování panelových domů

Fasádní tepelně izolační systémy představují důležitou část staveb, protože je chrání před deštěm, větrem, mrazem, teplem a dalšími povětrnostními vlivy a zároveň významně dotváří jejich vzhled.

Při snaze o snížení emisí skleníkových plynů, nákladů na vytápění v zimě, snížením nákladů na chlazení v létě a při dnešních rostoucích cenách energií, nabývá fasádní tepelně izolační systém stále více na důležitosti. Z praxe je známo, že kompletním zateplením je možné dosáhnout až 60% úspor na energiích potřebných k vytápění domu.

Tepelná izolace objektu zahrnuje zateplení obvodových stěn – fasády, podlah, střechy, okenních a dveřních otvorů.

Naše firma také zabezpečuje Program ZELENÁ ÚSPORÁM – Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech.

Zateplování obvodového pláště

Zateplení obvodového pláště má zásadní vliv na energetickou náročnost celé budovy a z tohoto důvodu je vhodné provést zateplení jak novostaveb, tak starších budov. Investice do zateplení fasády je nejúčinnější a zároveň nejekonomičtější možností opravy domu.

 • tepelně izolační omítky, které oproti klasickým omítkám obsahují části tepelně izolačního materiálu (perlit, polystyren, ad.);
 • kontaktní zateplovací systémy;
 • odvětrávané zateplovací systémy;

Rekonstrukce a zateplení střechy

Při stavbě nové nebo rekonstrukci stávající střechy je dobré myslet na její zateplení. Zateplení střechy je nedílnou součástí moderního bydlení, především z ekonomického hlediska. Důvodem k opravě střechy mohou být její špatné hydroizolační vlastnosti, zlepšení tepelně izolačních vlastností, zateplení půdních prostor, ad.

Střecha tvoří značnou část z celkové plochy domu. Teplo uvnitř budovy stoupá a může skrze nekvalitní střechu unikat. Není proto vhodné podceňovat tuto problematiku a při rekonstrukci střechy věnovat pozornost jejímu zateplení. Na samém začátku je dobré se rozhodnout, jestli je stávající konstrukce vyhovující nebo jestli by mělo být vytvořeno jiné sestavení střechy. Obecně platí, že starší a ploché střechy mají mnohem menší životnost, než šikmé.

Výměna oken

Přes okna a balkónové dveře dochází k největším tepelným ztrátám. Výměna oken a balkónových dveří by proto měla být prioritou při rekonstrukci domu nebo při rekonstrukci lodžií a balkonů. Plocha oken zabírá až 50 % z celkové plochy obvodových stěn a při jejich výměně lze dosáhnout až 25% úspory na tepelných ztrátách domu či bytu.

Z dalších výhod nových plastových či dřevěných oken a balkónových dveří jistě oceníte

 • zamezení přehřívání a zlepšení klima interiéru v letních měsících;
 • zvýšení zvukové izolace oken;
 • jednodušší údržbu a větší komfort při užívání;

Jako doplňkové služby nabízíme dodávku a montáž interiérových i exteriérových žaluzií nebo rolet, markýzy a síta (sítě) proti hmyzu.

Rekonstrukce lodžií a balkónů

Lodžie a balkony jsou ve větší míře vystavovány vlivům počasí, proto je u těchto prostor důležité provádět ve správný čas generální opravy a předejít tak korozi, zatékání nebo dokonce narušení statiky. Rekonstrukce lodžií a balkonů znamená prodloužení životnosti minimálně o dalších 20 let.

 Výhody zasklívání lodžií a balkónů:

 • zvýšení teploty vedlejších místností
 • snížení spotřeby energie na vytápění
 • snížení hlučnosti z okolí
 • zvýšení zabezpečení bytu
 • povýšení estetického dojmu

Při rekonstrukci provádíme i zasklívání balkonů a lodžií.

Čištění fasád, údržba a renovace zateplované fasády

Vraťte své nemovitosti zašlý lesk a novou tvář bez nákladných rekonstrukcí. Jsme připraveni Vám nabídnout to nejlepší řešení v oblasti čištění fasád od prachu nebo smogu, sazí, ale také řas, plísní, hub a jiných organických nečistot. Provádíme čištění bytových i nebytových objektů. Jsme schopni realizovat v podstatě zakázky jakéhokoliv rozsahu. Je možno realizovat i lokální čištění fasády např. pouze sokl, jednu strana budovy apod..

Dbáme na to, abychom fasádu vůbec nepoškodili, což nám umožňuje výšková technika a odborně zaškolený personál.

Tam, kde je větší vlhkost a více stínu, začnou se plísně na fasádách nepříjemně množit, což ohrožuje naše zdraví a kazí vzhled nemovitosti. Obzvlášť zateplené fasády mívají v záručních podmínkách instrukce k čištění jednou za 2 až 8 let. Zateplení totiž snižuje cirkulaci vzduchu, někdy jsou fasády až úplně neprodyšné. Ve vlhku s nedostatkem slunce nestíhají zdi pořádně proschnout, velice často bývá viditelně postižená severní strana domu. Pokud fasádu pravidelně nečistíme, vzniklé kolonie mikroorganismů nenávratně poškodí fasády, proto po vyčištění vždy aplikujeme fungicidní nástřik. Kromě pravidelného čištění je také možné omytí od prachu po stavebních úpravách, celkové omytí před prodejem nemovitosti, umytí uhelného prachu nebo kuchyňských výparů z blízkého komínu.

Konzultaci a zaměření na místě provádíme zdarma, následně Vám zpracujeme nabídku na míru Vašim potřebám.

 Po předložení naší nabídky vám dáme dostatek času na zvážení (například kvůli svolání schůze s členy družstva apod.) a v případě vašeho zájmu zakázku po domluvě zrealizujeme.

Čištění fasád bytových domů

Naše služby jsou určeny soukromým vlastníkům, bytovým družstvům nebo společenstvím vlastníků jednotek. Specializujeme se na čištění a renovaci fasád rodinných, bytových i panelových domů.

Čištění fasád nebytových budov

Provádíme také čištění fasád komerčních a administrativních budov, průmyslových hal, historických budov, případně i jiných staveb.

Nechte si zpracovat cenovou nabídku zdarma.

Kontakt

Lenka Vokůrková – vedoucí FM
+420 776 608 199
mgreal@centrum.cz